16 styczeń.
Klub „Blue Note”. Koncert poświęcony Wojtkowi Skowrońskiemu w 15 rocznicę śmierci. Wystąpiły zespoły. Wyświetlone zostały fragmenty koncertów. Organizacja imprezy Piotr Przybylski. Wśród gości Teresa Skowrońska.
285.jpg
plakat z imprezy

18 styczeń.
Grupa „MY”. Spotkanie po latach zorganizowane przez Piotra Przybylskiego u niego w domu. Na zdjęciu Piotr Janton, Leszek Muth, Tomasz Dziubiński, Andrzej Mikołajczak.
286.jpg
grupa „MY” 1966.
287.jpg
grupa „MY” 2017.

15 sierpień.
Dzień z Presleyem czyli Presley Warty Poznania. Impreza na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, Pl. Kolegiacki. Wstęp wolny. Wystąpiła Orkiestra Zbigniewa Pawlaka oraz soliści: Paweł Bączkowski, Tomasz Dziubiński, Grzegorz Kupczyk, Maciej Piotr, Piotr Skowroński, Robert Wojciechowski.
Wykonałem z podkładami 4 utwory: That’s All Right, Blue Suede Shoes, Reconsider Baby, Love Me Tender.
288.jpg
plakat z imprezy
289.jpg
próba akustyczna

290.jpg
koncert
291.jpg
koncert

16 sierpień.
Kontynuacja Dnia Presleya. Wycieczka po Warcie statkiem “Widmo”. Wykonałem 8 utworów z repertuaru Elvisa z podkładami: Baby What You Want Me To Do, Caldonia, Green, Green Grass Of Home, Help Me Make It Through The Night, Love Me Tender, Reconsider Baby, That’s All Right, Wooden Heart. Poza mną i wspólnie wystapił ze mną zespół Roberta Wojciechowskiego. Organizacja Krzysztof Wodniczak.
292.jpg
plakat z rejsu po Warcie.
293.jpg
kulturalnik poznański, gramy na statku „Widmo”.

2 wrzesień.
Impreza plenerowa na St. Rynku w Poznaniu. 19-te Święto Chleba. Gra zespół „TLEN” w składzie: Wojtek Szopka - instrumenty klawiszowe, wokal, Tomasz Dziubiński - wokal, gitara, Andrzej Mazurek - perkusja, instrumenty perkusyjne. Wykonałem wokalnie 12 utworów: Ale To Będzie Zabawa, Baby What You Want Me To Do, Blue Suede Shoes, Caldonia, Green, Green Grass Of Home, Help Me Make It Through The Night, Love Me Tender, Proud Mary, Reconsider Baby, Shake, Rattle And Roll, That’s All Right, Wooden Heart. Prowadzenie Andrzej Łyszyk.
294.jpg
Zespół „Tlen”. Wojtek Szopka, Tomasz Dziubiński, Andrzej Mazurek.
295.jpg
Tomek na scenie.

16 wrzesień.
Event. Impreza plenerowa dwudniowa w Białymstoku. „Świętomięs Polski”. Grają zespoły: Zespół „AKORD” w składzie Wojtek Szopka - instrumenty klawiszowe, akordeon, Andrzej Kosowski - instrumenty klawiszowe, akordeon i Tomasz Dziubiński - gitara, wokal. Oprócz nas wystąpili Halina Benedyk i Marco Antonelli, Krzysztof Krawczyk z Zespołem. Wykonałem wokalnie utwory: That’s All Right, Reconsider Baby, Love Me Tender. Prowadzenie imprezy Andrzej Łyszyk.

17 wrzesień.
Kontynuacja imprezy plenerowej w Białymstoku. „Świętomięs Polski”. Dzień 2-gi. Grają zespoły: Zespół „AKORD” w składzie Wojtek Szopka - instrumenty klawiszowe, akordeon, Andrzej Kosowski - instrumenty klawiszowe, akordeon i Ja. Wykonałem utwory: Caldonia, Reconsider Baby, Love Me Tender, Baby What You Want Me To Do. Oprócz nas Anna Polowczyk i Piotr Schulz z Zespołem.
296.jpg
Ania Polowczyk i Piotr Schulz z zespołem

31 październik.
Gramy dla Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu ul. Ugory 18/20. Koncert pod tytułem: „Gdy Nam Śpiewał Elvis Presley”. Gramy w składzie Andrzej Kosowski - instrumenty klawiszowe, wokal, nagłośnienie, Tirsa - wokal i Ja - wokal, gitara. Wykonałem 8 utworów: Blue Suede Shoes, Caldonia, Reconsider Baby, Love Me Tender, Baby What You Want Me To Do, Lawdy Miss Clawdy, That’s All Right, Wooden Heart. Oprócz mnie wystąpiła Tirsa. Otrzymałem podziękowanie za imprezę. Prowadzenie imprezy Krzysztof Wodniczak.
297.jpg
plakat z imprezy.
298.jpg
Andrzej Kosowski, Tirsa, Krzysztof Wodniczak, Tomasz Dziubiński.
299.jpg
podziękowanie.

Ukazuje się książka: „W KRĘGU KULTURY PRL. MUZYKA. RODZAJE I STYLE”. Pod redakcją Karoliny Bittner i Doroty Skotarczak. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Poznaniu. Poznań 2017. (strony od 418 - 435).
300.jpg301.jpg
Okładka książki