23 kwiecień.
Promocja książki: „W Kręgu Kultury PRL. Muzyka. Rodzaje i Style”. Red. Dorota Skotarczak, Karolina Bittner. Poznań. Blue Note Jazz Club. Koncert zespołów „BARDOWIE” i „WAGANCI”. BARDOWIE: Adam Adamski, Tomasz Dziubiński, Eugeniusz Effenberg, Roman Gloger, Włodzimierz Janowski, Ryszard Kaźmierczak, Tadeusz Konieczny, Wojciech Kurowiak, Piotr Kuźniak, Przemysław Lisiecki, Janusz Murawski, Maciej Nowicki. Wykonałem wokalnie 2 utwory: Gimme Some Lovin’ i Reconsider Baby. WAGANCI: Robert Jarmużek, Tadeusz Konieczny, Piotr Kuźniak, Przemysław Lisiecki. Uczestnicy zostali uhonorowani specjalnymi podziękowaniami w formie dyplomu od Instytutu Pamięci Narodowej.
302.jpg
plakat z imprezy
303.jpg
zespół „Bardowie”. Od lewej: Maciej Nowicki, Wojciech Kurowiak, Eugeniusz Effenberg, Tomasz Dziubiński, Przemysław Lisiecki, Włodzimierz Janowski i Adam Adamski (chórki), Janusz Murawski

304.jpg
Tomek
305.jpg
Bardowie

306.jpg
zdjęcie grupowe muzyków po koncercie
307.jpg
IPN podziękowamie

14 maj.
I Koncert Pamięci Andrzeja Ellmanna. Poznań. Blue Note Jazz Club. Wystąpili: Eleni, Danuta Mizgalska, Grażyna Łobaszewska, Alina Pszczółkowska, Dariusz Rennert z zespołem, Marianna, Maciej i Mikołaj Buchwaldowie, Inez Ellmann, Klaudiusz Żyliński, Marzena Scholz, Ewelina Rajchel, Urszula Lidwin, Janusz Musielak, Piotr Kałużny, Łukasz Wicenciak, Piotr Schulz z zespołem (Maciej Szymański, Edmund Klaus, Dariusz Kamiński, Roman Suchan, Eugeniusz Orlicki, (zamiast Genia Zbyszek Wrombel), Marek Surdyk), Krzysztof Jarmużek (Światełko do nieba…), Po wielu latach znów na scenie: zespół ALIAS Andrzeja Ellmanna (Janusz Piątkowski, Adam Adamski, Zbigniew Wrombel, Marek Surdyk oraz Edmund Klaus i Włodzimierz Janowski) Reaktywacja grupy „MONEY HONEY” Tomasza Dziubińskiego (Halina Zimmermann, Szymon Rogalski (zamiast Szymona Maciej Szymański), Tomasz Dziubiński, Eugeniusz Orlicki (zamiast Genia Zbyszek Wrombel), Marek Surdyk oraz Roman Suchan). Zespół wykonał: Halina Zimmermann Moja Prognoza Pogody (muzyka Andrzej Ellmann, słowa Grzegorz Tomczak), Tomasz Dziubiński Reconsider Baby (Lowell Fulsom). Nie dotarła na koncert Wanda Kwietniewska. Organizacja koncertu Alina Ellmann i prowadzenie Piotr Przybylski.
308.jpg
plakat z imprezy
309.jpg
Mój Zespół „MONEY HONEY” 1987. Zdjęcie archiwalne, (od lewej: Szymon Rogalski, Marek Surdyk, Halina Zimmermann, Andrzej Ellmann, Wanda Kwietniewska, Eugeniusz Orlicki, Tomasz Dziubiński

310.jpg
„MONEY HONEY” od lewej: Maciej Szymański, Zbigniew Wrombel, Tomasz Dziubiński, Marek Surdyk (niewidoczny), Roman Suchan
311.jpg
„MONEY HONEY” - od lewej: Zbigniew Wrombel, Marek Surdyk, Halina Zimmermann, Roman Suchan, Tomasz Dziubiński

27 maj.
Druga Niedziela dla Wojtka Kordy. Blue Note. Koncert charytatywny na rehabilitacje dla Wojtka. „NIEBIESKO-CZARNI” (Tomasz Dziubiński, Andrzej Mikołajczak, Krzysztof Jarmużek, Przemysław Lisiecki, Przemysław Śledź, Jan Zieliński) Na koncercie zagraliśmy bez Przemka Śledziuchy, który nie zdążył dojechać. Wykonałem wokalnie „Gimme Some Lovin” i „Reconsider Baby”. Janek Zieliński wykonał: „Adagio Cantabile / Na Betonie” oraz „Satisfaction”. Oprócz nas udział wzięli: Maciej Piotr, Adam Adamski, Ewelina Rajchel i Piotr Kałużny, Danuta Błażejczyk Aleksander Gołębiowski i Krzysztof Gruszka, Ania Polowczyk i Piotr Schulz, Michał Wiśniewski, Szymon Rogalski, Kaha & Śledziuha, Magda Nowakowska, Przemysław Śledź, Wojtek Gałecki, Bartek Krawczak, Felicjan Andrzejczak. Wojtek pojawił się osobiście na koncercie. Przyjazd Wojtka filmowała TV. PTV. Podczas koncertu aukcja płyt i obrazów. Organizacja i prowadzenie Piotr Przybylski.
312.jpg
przyjazd Wojtka do Klubu „Blue Note”
313.jpg 314.jpg
Niebiesko-Czarni w akcji